Sezóna 2013/2014

 

Zhodnocení uplynulé lyžařské sezóny v lyžařské škole SKIKUTÁČ

Pro hodnocení letošní zimy bychom mohli použít upravený citát klasika: tento způsob zimy zdál se být poněkud nešťastný. Pro život ve městě si jistě nemáme na co stěžovat, smogových dnů ubylo, nemuseli jsme odklízet sníh a určitě jsme i ušetřili za topení. Pro nás lyžaře to však byla hrůza.

I když sezóna začala dobře a již v prosinci jsme mohli díky mrazům a technickému zasněžování začít s lyžováním, od 22. prosince začala velká obleva a trvala vlastně až do konce ledna, kdy se na chvíli trošku ochladilo. Přesto se nám v naší lyžařské škole podařilo uskutečnit nejen všechny výjezdy s výukou lyžování, ale dokonce i závěrečné závody. Rozhodování o tom, zda na hory vyrazíme, bylo s ohledem na stále ubývající sníh někdy velmi obtížné, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Všech 56 dětí jsme naučili lyžovat nebo zdokonalili v lyžování a letos poprvé také ve snowboardingu. O to se zasloužilo 13 instruktorů, kteří se na výuce dětí podíleli v průběhu celé sezóny. Vrcholem naší sezóny byly jako každý rok závody pořádané v rámci posledního výjezdu v lyžařském středisku na Bílé. Byly obsazeny 4 věkové kategorie chlapců a dívek a 1 kategorie snowboardová. Atmosféra byla jako na skutečných závodech - uzavřená trať jen pro závodníky a cílový prostor obsazen povzbuzujícími rodiči a dalšími rodinnými příslušníky. Všichni účastníci, tak nejen zúročili, co se v průběhu sezóny naučili, ale také to předvedli všem divákům, kteří je za to odměňovali povzbuzováním a při vyhlašování výsledků také potleskem.

Děkujeme paní Marcele Klhůfkové, která pro všechny závodníky upekla úžasné perníkové medaile a panu Davidu Polcerovi, který také svým dílem přispěl k obohacení cen pro účastníky závodů. Rovněž tímto děkujeme statutárnímu městu Ostrava a městskému obvodu Stará Bělá, kteří naší činnost finančně podpořili i v letošní sezóně. Závěrem všem přeji spoustu sportovních zážitků a příští lyžařskou sezónu lepší než byla ta letošní.

Přejeme všem hezké léto a ty co to chtějí na lyžích zkusit nebo se zdokonalit pozvat v říjnu mezi nás.

 

LYŽOVÁNÍ SKOL SKOL SKOL

Spolupráce s firmou MADEJA sport, s.r.o. při nákupu sportovního zboží pro členy naší sportovní školy.
Spolupráce s lyžařským oddílem SKI VÍTKOVICE BÍLÁ. Slevy na vleky v lyžařském středisku Bílá.

 logo-ostrava

 

Projekt lyžařské školy je realizován za finanční
podpory Statutárního města Ostravy.