Sezóna 2012/2013

Zhodnocení uplynulé lyžařské sezóny v lyžařské škole SKIKUTÁČ

Lyžařskou sezónou je pro nás období říjen – duben. Naší náplní je již 16 let nejen výuka lyžování, ale také suchá příprava v tělocvičně, která zahrnuje atletickou a gymnastickou průpravu, pohybové hry i hry s míčem. Nespornou výhodou je, že máme k dispozici dvě tělocvičny, takže můžeme naše svěřence rozdělit podle věku a obsah tak přizpůsobit jejich vývoji a schopnostem. Než vyrazíme na lyže, snažíme se tak děti připravit na náročnou aktivitu, kterou lyžování na horách bezesporu je.

Lyžování je sice náročná aktivita, ale zábavná. To potvrzuje každoroční zájem dětí o výuku tohoto krásného sportu v naší lyžařské škole. V uplynulé sezóně se u nás učilo lyžovat celkem 45 dětí. Děti byly rozděleny do 6 výkonnostních družstev (od začátečníků až po pokročilé lyžaře), které vedli zkušení instruktoři s profesionální licencí. Vyvrcholením sezóny byly již každoroční závody ve slalomu, které se konají vždy na posledním výjezdu. Nejlepší tři závodníci ve svých kategoriích dostali samozřejmě medaile („cenné kovy“), ale diplom a medaile z perníku od paní Klhůfkové dostali všichni závodníci (vyšlo i na instruktory :)). Sezónu jsme již tradičně zakončili účastí na pochodu Starobělská Zámčiska a opékáním buřtů na tenisových kurtech ve Staré Bělé. I přes horší počasí byla letos účast velmi hojná.

Naši činnost v letošním roce podpořil finanční dotací v rámci podaného projektu také Mob Stará Bělá, za což touto cestou děkujeme.

Závěrem mi zbývá již jen všem popřát hezké léto a ty co to chtějí na lyžích zkusit nebo se zdokonalit pozvat v říjnu mezi nás.

 

LYŽOVÁNÍ SKOL SKOL SKOL

Spolupráce s firmou MADEJA sport, s.r.o. při nákupu sportovního zboží pro členy naší sportovní školy.
Spolupráce s lyžařským oddílem SKI VÍTKOVICE BÍLÁ. Slevy na vleky v lyžařském středisku Bílá.

 logo-ostrava

 

Projekt lyžařské školy je realizován za finanční
podpory Statutárního města Ostravy.